Kolekcja: w oplocie koralików - naturalne kamienie, kaboszony i kryształy Artysta: Agnaart
zobacz wszystkie kolekcje »
  Kolekcja składa się z wisiorków, naszyjników, kolczyków oraz kompletów biżuterii zrobionych z wysokiej jakości elementów: naturalnych kamieni, kryształów firmy Swarovski, kaboszonów oraz elementów ze srebra 925 lub stali szlachetnej. Tym, co łączy prace w tej kolekcji są techniki wykonania – beading (wyplatanie z koralików) oraz haft koralikowy. Są czasochłonne, ponieważ każdy koralik, nawet milimetrowy, jest przyszywany osobno. Techniki te pozwalają na osiągnięcie ciekawych rezultatów, a prace, które w ten sposób powstają, są unikatowe. Zapraszam do świata koralikowych drobiazgów :-)
Rafa koralowa - duży naszyjnik z ceramiką i kawałkami korala

naszyjnik


INSPIRACJA: Naszyjnik powstał w 2016 roku jako praca zgłoszona na konkurs biżuterii artystycznej Royal-Stone pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zadaniem było stworzenie biżuterii inspirowanej podwodnym światem. Główną inspiracją dla tej pracy była rafa koralowa, jej bogata kolorystyka, gałązki korala oraz wielka różnorodność stworzeń morskich zamieszkujących tą część morskich głębin. Naszyjnik był bardzo czasochłonny, wymagał sporo cierpliwości i precyzji.


MATERIAŁY I WYKONANIE: Wszystkie elementy metalowe naszyjnika wykonane są ze srebra 925. Naszyjnik powstał przy użyciu dwóch technik: haftu koralikowego i wyplatania z koralików. Do wykonania pracy użyto wysokiej jakości drobnych japońskich koralików oraz szlifowanych koralików wielkości 3mm. Centralnym elementem wisiora jest płaski element w kształcie łezki zrobiony z ceramiki szkliwionej. Element ten przypomina morze w gorących rejonach świata widziane z lotu ptaka. Na wierzchu u góry umieszczony jest ozdobny element z naturalnego korala. Fragmenty korala są także częścią łańcuszka - bazy naszyjnika. U góry wisiora znajduje się pastylka z granatowego szkła weneckiego. Tył wisiora został wykończony skórą naturalną (w kolorze czarnym). Najbardziej czasochłonnym elementem tego projektu były gęste gałązki koralowca na dole wisiora. Do ich stworzenia wykorzystano liczne kolory koralików tak, aby odcienie przechodząc jeden w drugi dawały efekt OMBRE - cieniowania kolorem. Krawatka, na której zawieszony jest wisior, została wypleciona z koralików, podobnie jak łańcuszek. UWAGA: Wisior jest TRWALE połączony z bazą naszyjnika - z uwagi na zastosowanie większych elementów z korala nie ma możliwości zdjęcia wisiora z łańcuszka z koralików.


WYMIARY: Naszyjnik jest długi. Posiada 4-centymetrowy łańcuszek przedłużający, dzięki któremu można regulować jego długość. Długość minimalna naszyjnika: ok. 65 cm. Długość maksymalna naszyjnika: ok. 69 cm. Wysokość wisiora razem z zawieszką: ok. 12,5 cm. Naszyjnik zostanie bezpiecznie opakowany i wysłany w kartoniku z paragonem fiskalnym.Cena: 300 zł
Przesyłka - Poczta Polska: 14.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 14.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu - więcej zdjęć »

Leśny - duży naszyjnik z jaspisem i pirytem

naszyjnik


Wszystkie elementy metalowe naszyjnika zrobione są ze SREBRA 925. Głównym elementem tego masywnego naszyjnika są trzy duże kaboszony z naturalnego kamienia – JASPISU CESARSKIEGO o gładkiej powierzchni i półmatowym wykończeniu. Kamień ma kolor ciemnozielony, z beżowymi wstawkami i pojedynczymi cienkimi „żyłkami” w odcieniu brązu. Centralny kamień ma średnicę ok. 3,6 cm. Cała część ozdobna naszyjnika składająca się z trzech jaspisów wraz z oprawą jest duża, ma wysokość ok. 5,7 cm i szerokość ok. 12,5 cm. Pozostałe kamienie to łączące elementy naszyjnika kule PIRYTU w stalowym kolorze (ok. 4mm i 6mm) oraz kule HEMATYTU (czerń z połyskiem) wielkości ok. 6mm, umieszczone po obu stronach zapięcia. Baza naszyjnika została wykonana w technice bead-weaving (wyplatanie z koralików), natomiast części z jaspisami – w technice haftu koralikowego. Do wykonania pracy użyto wysokiej jakości drobnych japońskich koralików w różnych odcieniach zieleni, oraz w kolorze niklu (odcień srebrnego) i hematytu (czerń z połyskiem). Tył elementów z jaspisami został podszyty skórą naturalną w kolorze czarnym.


Długość naszyjnika można regulować dzięki łańcuszkowi przedłużającemu. Długość minimalna: ok. 51 cm. Długość maksymalna: ok. 55 cm. Naszyjnik zostanie bezpiecznie opakowany i wysłany w kartoniku z paragonem fiskalnym.Cena: 276 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 14.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 14.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu - więcej zdjęć »

Złotka - długie kolczyki z drobnych koralików NA ZAMÓWIENIE

kolczyki


UWAGA: Kolczyki wykonywane są na zamówienie w ciągu 5 DNI ROBOCZYCH od otrzymania przez Agnaart informacji o opłaceniu zamówienia przez Kupującego.


O KOLCZYKACH: Sztyfty kolczyków z zatyczkami zrobione są ze SREBRA 925 POZŁACANEGO 24-karatowym złotem.Kolczyki wykonane są z wysokiej jakości japońskich drobnych, metalicznych koralików o średnicy ok. 1mm. Koraliki są w dwóch odcieniach złota: większość koralików jest w nasyconym kolorze tzw. żółtego złota, natomiast nad "frędzelkami" znajduje się pasek bladozłotych koralików. Z uwagi na fakt, iż składają się jedynie z drobnych koralików i sztyftów, kolczyki są dość lekkie. Jeden kolczyk razem z zatyczką waży ok. 2.5 grama. Ten wzór kolczyków jest pracochłonny i wymaga dużej precyzji. Kolczyki wykonywane są w technice bead-weaving - każdy koralik doszywany jest osobno przy użyciu cieniutkiej igły i przezroczystej specjalistycznej nici.


WYMIARY: Całkowita długość kolczyka: ok. 6,7 cm. Maksymalna szerokość kolczyka: ok. 2,5 cm. Bardzo wyraziste i ozdobne kolczyki, z pewnością będą przykuwać uwagę połyskiem koralików i precyzją wykonania. Widoczne na niektórych zdjęciach pudełko nie jest częścią oferty - zostało użyte w celu prezentacji kolczyków na ciemnym tle. Kolczyki zostaną bezpiecznie opakowane i wysłane w kartoniku z paragonem fiskalnym.Cena: 195 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 14.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 14.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu - więcej zdjęć »

zapytaj o podobne »

Łańcuszek ze srebra 925 do wisiorków i kompletów z kolekcji Agnaart

łańcuszek


Łańcuszek o regulowanej długości wykonany ze srebra 925, który można dokupić do wisiorka lub kompletu biżuterii Agnaart. Dzięki 4-centymetrowemu łańcuszkowi przedłużającemu, który dołączam do standardowego łańcuszka, można dostosować jego długość do własnych preferencji lub konkretnego ubioru. Łańcuszek jest cienki, wygląda delikatnie i elegancko - szerokość oczka to ok. 1.1mm. Wielkość ogniwa łączącego łańcuszek z przedłużką: 5mm. Długość minimalna łańcuszka: ok. 45,5 cm. Długość maksymalna łańcuszka: ok. 49,5 cm.Cena: 44 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 14.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 14.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu - więcej zdjęć »

Kalia - broszka z białym kwiatem z jadeitu

broszka


Broszka została wykonana za pomocą dwóch technik opartych na pracy z drobnymi koralikami: haftu koralikowego oraz wyplatania z koralików. Pracochłonna i wymagająca zaawansowanych umiejętności w obu technikach. Każdy koralik doszywany był osobno przy użyciu przezroczystej specjalistycznej nici.


Długość mierzona od spodu liścia do wierzchołka kwiatu to ok. 7,5 cm.Broszka jest zrobiona z drobnych japońskich koralików w kilku odcieniach zieleni.


KAMIENIE: Kwiat kalii to kamień naturalny - JADEIT w białym kolorze.W jego wnętrzu na szpilce ze srebra znajduje się 6-milimetrowy szlifowany KRYSZTAŁ GÓRSKI oraz drobna ciemna PERŁA hodowlana.Łodyga zrobiona jest z dwóch kulek JADEITU oraz szlifowanych koralików. Tył broszki został wykończony czarną skórą naturalną. Zapięcie ma długość 35mm i jest z metalu w kolorze srebrnym. Znajduje się na wysokości białego kwiatu z jadeitu.


Pudełko widoczne na jednym ze zdjęć nie jest przedmiotem oferty - zostało użyte do prezentacji biżuterii.


Broszka zostanie bezpiecznie opakowana i wysłana w kartoniku z paragonem fiskalnym.Cena: 180 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 14.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 14.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu - więcej zdjęć »

Asymetryczny - duży wisior z kamieniami naturalnymi

wisior


Duży wisior łączący naturalne barwy z odcieniami fioletu. Rzemień w komplecie. Zawieszka wysokości 11mm wykonana jest ze SREBRA 925. Wisior został wykonany techniką haftu koralikowego - każdy koralik doszywany był osobno specjalistyczną przezroczystą nicią. Do wykonania oprawy kamieni użyto wysokiej klasy drobnych japońskich koralików.Asymetryczną formę wisiora podkreśla biegnący w poprzek kamienia pasek z koralików.


KAMIENIE:Głównym elementem wisiora jest okrągła wypolerowana pastylka kamienia - JASPISU w odcieniach beżu (ok. 3cm średnicy). W wisiorze znajdują się także inne kamienie naturalne; są to kule JADEITU w odcieniach fioletu wielkości 8mm i 6mm oraz fasetowane kule przezroczystego KRYSZTAŁU GÓRSKIEGO wielkości 6mm. Tył wisiora podszyty jest szarą skórą naturalną.


RZEMIEŃ:W komplecie z wisiorkiem jest baza z rzemienia z szarej skóry naturalnej grubości 2mm z metalowymi końcówkami w kolorze srebrnym. Rzemień posiada łańcuszek przedłużający, dzięki czemu można regulować jego długość. Minimalna długość rzemienia: ok. 49,5 cm. Maksymalna długość rzemienia: ok. 53,5 cm. WYMIARY WISIORA:Wysokość razem z zawieszką: ok. 6,0 cm. Maksymalna szerokość: ok. 4,6 cm. Maksymalna grubość: ok. 1,2 cm.


Wisior zostanie bezpiecznie opakowany i przesłany w kartoniku z paragonem fiskalnym.Cena: 91 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 14.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 14.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu - więcej zdjęć »

Swarovski w turkusie - kolczyki z kryształami i srebrnymi sztyftami

kolczyki


Duże, wyraziste kolczyki z kryształami firmy Swarovski wielkości 12mm w jasnym odcieniu turkusu.


 


Sztyfty z zatyczkami-barankami zrobione są ze srebra 925.


Kolczyki zostały wykonane w technice bead-weaving (oplatanie koralikami) - każdy koralik doszywany był osobno przy użyciu specjalistycznej przezroczystej nici. Do wykonania kolczyków użyto wysokiej jakości drobnych koralików japońskich firm Toho i Miyuki w kolorze jasnoturkusowym, niebieskim i granatowym.


Ponadto przy krawędzi kolczyków znajdują się 3mm koraliki Bicone: przezroczyste oraz przejrzyste błękitne, niebieskie i granatowe. Tył kryształów również opleciony został koralikami, co widać na jednym ze zdjęć.


Całkowita długość kolczyka: ok. 4cm. Średnica elementu z koralików: ok. 3,5cm


Kolczyki zostaną bezpiecznie opakowane i wysłane razem z paragonem fiskalnym w kartoniku.Cena: 84 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 14.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 14.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu - więcej zdjęć »

Dmuchawce, latawce, wiatr... - wisiorek ze zdjęciem i drobnymi kamieniami

wisiorek


Centralnym elementem wisiora jest szklany wypukły kaboszon o średnicy 30mm, pod którym umieszczony został fragment zdjęcia dmuchawca. Zdjęcie jest bardzo dobrej jakości, zostało wywołane (nie jest to zwykły wydruk).


W górnej części wisiora znajdują się trzy małe kule z kamieni naturalnych: białego korala oraz kryształu górskiego.


Wisior wykonany został techniką haftu koralikowego (bead embroidery) - każdy koralik doszywany był osobno specjalistyczną przezroczystą nicią.


Koraliki użyte do wykonania wisiora to wysokiej jakosci drobne koraliki japońskich firm Toho i Miyuki w kilku odcieniach zieleni, szare i matowe w kolorze złamanej bieli. Te ostatnie użyte zostały do obramowania krawędzi kaboszona, nawiązując do unoszących się w powietrzu nasion dmuchawca.


Zawieszka wykonana jest ze srebra 925. Wysokość zawieszki to 11mm, wielkość otworu pozwala na zawieszenie wisiora na innym łańcuszku lub bazie innego typu o grubości do 2,5mm. W komplecie łańcuszek ze stali szlachetnej o regulowanej długości od 46cm do 49,5 cm.


W przypadku chęci zakupu wisiorka z łańcuszkiem ze srebra 925 mogą Państwo wysłać Agnaart wiadomość z pytaniem o dostępność takiego łańcuszka poprzez link "zapytaj o podobne" znajdujący się pod opisem. Przy zakupie wisiora ze srebrnym łańcuszkiem aktualna cena wzrośnie o 30zł (opis i cena zostaną dostosowane na życzenie klienta).


Tył wisiora podszyty jest jasnoszarą skórą naturalną, dzięki czemu jest trwały.


Wysokość wisiorka razem z zawieszką - ok. 5,5cm. Max. szerokość - ok. 4,4 cm.


Wisior zostanie bezpiecznie opakowany i wysłany w kartoniku razem z paragonem fiskalnym.Cena: 72 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 14.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 14.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu - więcej zdjęć »

Wspomnienie Wiktorii

wisior


Ten duży wisior kształtem nawiązuje do biżuterii popularnej w epoce wiktoriańskiej – jego kolorystyka jest jednak współczesna.  • Całkowita długość wisiora to 7 cm, maksymalna szerokość – 3,5 cm.


Centralnym elementem tej ozdoby jest pastylka naturalnego kamienia - agatu w odcieniach bladego fioletu, bieli i jasnej szarości o wielkości 2,4 cm / 1,7 cm. W dolnej części wisiora znajdują się trzy fioletowe kule naturalnego jadeitu o fasetowanej powierzchni, która ładnie odbija światło. U góry znajduje się jadeit tej samej wielkości.


Do oplecenia pastylki agatu i wykonania haftu wykorzystałam drobne szklane koraliki japońskiej firmy Toho w dwóch rozmiarach i sześciu odcieniach fioletu, szarości, granatu i czerni.


Zawieszka wykonana ze srebra próby 925 z otworem wysokości ok. 1 cm pozwala na umieszczenie wisiora na łańcuszku lub na innej bazie o grubości do 3 mm (wisior nie posiada łańcuszka). Tył wisiora został podszyty skórą naturalną w kolorze czarnym. Całość została wykonana przy użyciu cieniutkich przezroczystych nici.


Z uwagi na skomplikowany charakter projektu i ilość przyszywanych osobno malutkich koralików realizacja projektu była czasochłonna – jednakże efektem jest przyciągająca uwagę unikalna biżuteria.Sprzedane
Strona produktu - więcej zdjęć »

Nadmorska wycieczka

wisior


Ten lekki wisior o ażurowej konstrukcji został wykonany z kamieni naturalnych: korala białego oraz kryształu górskiego.  • Całkowita długość wisiora to 5 cm; maksymalna szerokość – 3 cm.


W centrum wisiora znajduje się gładka kula korala białego o średnicy 10 mm. Ponadto wykorzystałam małe kulki o fasetowanej powierzchni z tego samego kamienia (4 mm) oraz kule rzeźbionego, przejrzystego kryształu górskiego (6 mm).


Wisior powstał przy użyciu czasochłonnej techniki haftu koralikowego z małych szklanych koralików wysokiej jakości japońskiej formy TOHO w trzech rozmiarach i trzech odcieniach niebieskiego i błękitu. Przezroczystą cieniutką nić dostrzec można dopiero po uważnym przyjrzeniu się z bliska. Zawieszka wykonana ze srebra próby 925 z otworem wysokości ok. 10 mm pozwala na umieszczenie wisiorka na łańcuszku lub na innej bazie o grubości do 3 mm (wisior nie posiada łańcuszka).


Polecam zwłaszcza osobom lubiącym lekką biżuterię w delikatnej kolorystyce.Sprzedane
Strona produktu - więcej zdjęć »

Liść akacji

wisior


To asymetryczny wisior wykonany z kamieni naturalnych: dużego agatu w zielonym kolorze z brązowo-białymi wstawkami oraz pięciu kul jadeitów.  • Całkowita długość tego elementu biżuterii to 6,1 cm, maksymalna szerokość - 3,4 cm.


Wisior powstał podczas pobytu w letnim domku z zielonym ogrodem, który stał się inspiracją dla tego projektu.


Agat ma gładką powierzchnię i kształt łezki; jego długość to 4,2 cm, szerokość - 2,1 cm. Został on opleciony drobnymi szklanymi koralikami wysokiej jakości japońskiej formy TOHO w dwóch rozmiarach i trzech odcieniach zieleni. W konstrukcję wisiorka wplecione zostały 4 gładkie zielone jadeity o średnicy 6 mm oraz ciemnoniebieski 8 mm jadeit o fasetowanej powierzchni ładnie odbijającej światło. Przezroczystą cieniutką nić dostrzec można dopiero po uważnym przyjrzeniu się z bliska. Zawieszka wykonana ze srebra z wybitą z tyłu próbą 925 z otworem wysokości ok. 1 cm pozwala na umieszczenie wisiorka na łańcuszku lub na innej bazie o grubości do 3 mm (wisior nie posiada łańcuszka).


„Liść akacji” to niebanalna ozdoba, nie do powtórzenia z uwagi na unikalność wykorzystanego agatu.Sprzedane
Strona produktu - więcej zdjęć »

Mglisty poranek

wisior


Projekt tego monochromatycznego, dużego wisiora koncentruje się wokół wykonanego przeze mnie kaboszona – pod szkłem umieściłam fragment czarno-białego zdjęcia drzewa znalezionego w starym czasopiśmie.  • Kaboszon ma średnicę 2,5 cm. Całkowita długość wisiora to 5,7 cm, maksymalna szerokość – 4 cm, maksymalna grubość – 1 cm.


W górnej części wisiora znajduje się pastylka naturalnego kamienia - pirytu w kolorze stalowoszarym, z ciemniejszymi żyłkami (wymiary: 13 mm / 9 mm).


Wisior został wykonany w czasochłonnej technice haftu koralikowego.


Do oplecenia kaboszonu, pirytu i wyhaftowania wzoru użyłam wysokiej jakości szklanych koralików japońskiej firmy TOHO w 2 rozmiarach i 4 kolorach: czarnym, ciemnoszarym, popielatym i perłowoszarym. Zawieszka wykonana ze srebra próby 925 z otworem wysokości ok. 10 mm pozwala na umieszczenie wisiorka na łańcuszku lub na innej bazie o grubości do 3 mm (wisior nie posiada łańcuszka). Tył wisiora został podszyty skórą naturalną w kolorze czarnym. Całość została wykonana przy użyciu cieniutkich przezroczystych nici.


„Mglisty poranek” to duża, wyrazista ozdoba z niepowtarzalnym kaboszonem, która dzięki uniwersalnej kolorystyce będzie pasować do bardzo wielu stylizacji.Sprzedane
Strona produktu - więcej zdjęć »

Carska Rosja

kolczyki


To delikatne, lekkie kolczyki inspirowane stylem biżuterii noszonej w carskiej Rosji w XIX w, ale o współczesnej kolorystyce.Całkowita długość kolczyka to 6 cm. Otwarte bigle długości 1,8 cm są ze srebra próby 925. Dolny przejrzysty element kolczyka to kamień naturalny – kryształ górski o nieregularnym kształcie (dł. 7mm). Kolczyki zostały wykonane w czasochłonnej technice haftu koralikowego z wysokiej jakości drobnych szklanych koralików japońskiej firmy TOHO w 3 rozmiarach i 3 kolorach. Szmaragdowe koraliki są półprzejrzyste i mają fasetowaną powierzchnię pięknie odbijającą światło. Zostały one oplecione matowymi ciemnoniebieskimi oraz perłowoszarymi koralikami. Przezroczysta cieniutka nić jest niemal niedostrzegalna.


 


Kolczyki „Carska Rosja” to niebanalna ozdoba na letnie przyjęcie – i nie tylko :-)Sprzedane
Strona produktu - więcej zdjęć »

zapytaj o podobne »

Stalowe łzy

kolczyki


Długie kolczyki z zielonymi kamieniami naturalnymi - jadeitami o średnicy 10mm. Do ich oplecenia użyłam szklanych koralików japońskiej firmy Toho w czterech kolorach (dwóch odcieniach zieleni, srebrnych oraz perłowofiołkowych) oraz dwóch rozmiarach. Ponadto wykorzystałam trzymilimetrowe fasetowane szklane koraliki Fire Polish. Na dole kolczyka znajduje się naturalny kamień piryt w kształcie łezki, w kolorze stalowoszarym.Otwarte bigle wykonane są ze stali szlachetnej, więc kolczyki mogą być noszone również przez osoby mające alergię na metale nieszlachetne. Całkowita długość kolczyka: 6 cm.Polecam zwłaszcza Paniom, które lubią długie kolczyki i zieleń w dodatkach do stroju.Sprzedane
Strona produktu - więcej zdjęć »

« Powrót do poprzedniej strony | ^ Powrót na górę

Witryna wykorzystuje pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pozostanie na tej stronie oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji.

Twój koszyk