Kolekcja: w oplocie koralików - naturalne kamienie, kaboszony i kryształy Artysta: Agnaart
zobacz wszystkie kolekcje »
 

Kolekcja składa się z wisiorków, naszyjników, kolczyków oraz kompletów biżuterii zrobionych z wysokiej jakości elementów: naturalnych kamieni, kryształów firmy Swarovski, kaboszonów oraz elementów ze srebra 925 lub stali szlachetnej. Tym, co łączy prace w tej kolekcji są techniki wykonania – beading (wyplatanie z koralików) oraz haft koralikowy. Są czasochłonne, ponieważ każdy koralik, nawet milimetrowy, jest przyszywany osobno. Techniki te pozwalają na osiągnięcie ciekawych rezultatów, a prace, które w ten sposób powstają, są unikatowe. Zapraszam do świata koralikowych drobiazgów :-)

Zielono mi - kolczyki z kwiatowym motywem

kolczyki


Duże, ale lekkie kolczyki-koła w odcieniach zieleni i limonki, z odrobiną turkusu.


Bigle ze srebra 925.


Kolczyki zostały wyplecione z wysokiej jakości koralików Toho i Fire Polish - każdy koralik doszywany był osobno przy pomocy specjalistycznej przejrzystej nici w technice bead-weaving (oplatania koralikami).


W centrum kolczyków znajdują się pastylki kamienia naturalnego - hematytu z kwiatowym wzorem (wzór jest obustronny).


Długość kolczyka razem z biglem: ok. 5,0cm. Max. szerokość kolczyka: 3,5cm. Średnica hematytu: 1,2cm


Kolczyki zostaną bezpiecznie opakowane i przesłane z paragonem fiskalnym w kartoniku.Cena: 41 zł
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


Pastelowe - długie kolczyki z różowym koralem

kolczyki


Centralnym elementem kolczyków są fasetowane kule naturalnego korala o średnicy 10mm w kolorze bladego, pastelowego różu.


Bigle kolczyków są ze srebra 925.


Kolczyki zostały wykonane w technice bead-weaving (wyplatanie z koralików), w której każdy koralik doszywany jest osobno. Do stworzenia kolczyków użyto specjalistycznej przezroczystej nici.


Kule korala zostały oplecione wysokiej jakości drobnymi koralikami Toho i Fire Polish w kolorze turkusowym i perłowym. Całkowita długość (razem z biglami): ok. 6,0 cm


Kolczyki zostaną bezpiecznie opakowane i przesłane razem z paragonem fiskalnym w kartoniku.Cena: 34 zł
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


Lapis lazuli w koralikowej oprawie - długie kolczyki ze srebrnymi biglami

kolczyki


Podstawą kolczyków są 10mm gładkie matowe kule naturalnego kamienia lapis lazuli w odcieniach ciemnego granatu, z stalowo-złotymi drobinkami pirytu.


Kamienie oprawione zostały w technice bead-weaving (oplatanie koralikami) - każdy koralik doszywany był osobno przy pomocy specjalistycznej przezroczystej nici.


Bigle kolczyków wykonane są ze srebra 925.


Do wykonania kolczyków użyto wysokiej jakości drobnych koralików japońskiej firmy Toho, koralików SuperDuo oraz fasetowanych koralików Fire Polish.


Dolny element kolczyków jest wypukły. Kolczyki są wyraziste i z pewnością będą zwracały na siebie uwagę. Polecam je osobom, które lubią nosić kolczyki sporych rozmiarów.


Całkowita długość kolczyka (razem z biglem): ok. 7,8cm. Średnica dolnego elementu: ok. 3,7cm. Waga jednego kolczyka: ok. 9,5g.


 


Kolczyki zostaną bezpiecznie opakowane i przesłane razem z paragonem fiskalnym w kartoniku.Cena: 42 zł
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


Swarovski w turkusie - kolczyki z kryształami i srebrnymi sztyftami

kolczyki


Duże, wyraziste kolczyki z kryształami firmy Swarovski wielkości 12mm w jasnym odcieniu turkusu.


 


Sztyfty z zatyczkami-barankami zrobione są ze srebra 925.


Kolczyki zostały wykonane w technice bead-weaving (oplatanie koralikami) - każdy koralik doszywany był osobno przy użyciu specjalistycznej przezroczystej nici. Do wykonania kolczyków użyto wysokiej jakości drobnych koralików japońskich firm Toho i Miyuki w kolorze jasnoturkusowym, niebieskim i granatowym.


Ponadto przy krawędzi kolczyków znajdują się 3mm koraliki Bicone: przezroczyste oraz przejrzyste błękitne, niebieskie i granatowe. Tył kryształów również opleciony został koralikami, co widać na jednym ze zdjęć.


Całkowita długość kolczyka: ok. 4cm. Średnica elementu z koralików: ok. 3,5cm


Kolczyki zostaną bezpiecznie opakowane i wysłane razem z paragonem fiskalnym w kartoniku.Cena: 60 zł
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


W różanym ogrodzie - wisior wykonany haftem koralikowym

wisiorek


Centralnym elementem wisiora jest szklany wypukły kaboszon o średnicy 30mm, pod którym umieszczony został fragment zdjęcia przedstawiającego różę. Kolor kwiatu stał się inspiracją dla kolorystyki całego wisiorka.


Po jednej ze stron kaboszona przy górnej krawędzi znajduje się element dekoracyjny z drobnych kamieni naturalnych: bordowo-fioletowego jadeitu oraz przejrzystego kryształu górskiego.


Wisior wykonany został w technice haftu koralikowego (bead embroidery), w której każdy koralik doszywany jest osobno przy użyciu specjalistycznej przezroczystej nici.


Do wykonania haftu użyte zostały wysokiej jakości drobne koraliki japońskiej firmy Toho. Tył wisiora podszyty jest skórą naturalną w kolorze ciemnoszarym, a więc jest trwały.


Zawieszka wisiora wysokości 11mm wykonana jest ze srebra 925.


W komplecie jest łańcuszek o regulowanej długości wykonany ze stali szlachetnej. Długość minimalna: ok. 46 cm. Długość maksymalna: ok. 49,5 cm.


W przypadku chęci zakupu wisiorka z łańcuszkiem ze srebra 925 o regulowanej długości mogą Państwo wysłać Agnaart wiadomość z pytaniem o dostępność takiego łańcuszka. Przy zakupie wisiora ze srebrnym łańcuszkiem aktualna cena wzrośnie o 30zł (opis i cena zostaną dostosowane na życzenie Kupującego).


Wysokość wisiora razem z zawieszką: ok. 5,7 cm. Maksymalna szerokość wisiora: ok. 4,6 cm. Maksymalna grubość wisiora: ok. 12mm


Wisior zostanie bezpiecznie opakowany i wysłany razem z paragonem fiskalnym w kartoniku.


 Cena: 48 zł
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


Pozdrowienia z Nowej Zelandii - naszyjnik z muszlą Paua

naszyjnik


Centralnym elementem naszyjnika jest duża, naturalna muszla Paua (Abalone).Jest to muszla małża uchowca występującego przede wszystkim w Nowej Zelandii.


Muszle Paua są często używane do inkrustacji, tworzenia przedmiotów dekoracyjnych, np. biżuterii, ze względu na właściwość opalizacji.Muszla mieni się w świetle na zielono, perłowo, fioletowo – efekt wizualny zmienia się wraz z kątem padającego światła.


Muszla w tym naszyjniku ma wysokość ok. 5,5cm.Została oprawiona techniką haftu koralikowego drobnymi koralikami japońskiej firmy Toho.


Jeden z boków muszli ozdobiony jest sześcioma drobnymi naturalnymi jadeitami w kolorze niebieskim, turkusowym i błękitnym (6mm i 4mm). Pomiędzy jadeitami znajdują się przejrzyste ozdobne korale w kształcie skręconej oliwki.


Na ramionach naszyjnika również znajdują się jadeity (średnica od 6 do 10mm) oraz szklane koraliki. Tył wisiora został podszyty czarną skórą naturalną, więc jest trwały.


Zapięcie wykonane jest ze stali szlachetnej. Dzięki łańcuszkowi przedłużającemu można regulować długość naszyjnika. Długość minimalna: ok. 49cm. Długość maksymalna: ok. 53,5cm. Naszyjnik mierzony był po rozłożeniu wzdłuż linii prostej, na płaskiej powierzchni.


Wysokość wisiora z muszlą: ok. 7cm. Maksymalna szerokość wisiora: ok. 5cm. Maksymalna grubość wisiora: ok. 11mm


Naszyjnik zostanie bezpiecznie opakowany i przesłany w kartoniku razem z paragonem fiskalnym.Cena: 84 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


Urok kontrastu - kolczyki z kryształem górskim

kolczyki


Centralnym elementem kolczyków są kule naturalnego kryształu górskiego wielkości 10mm.


Są przezroczyste, a ich powierzchnia jest fasetowana (szlifowana), dzięki czemu bardzo ładnie odbija światło.


Bigle kolczyków są ze srebra 925.


Kolczyki zostały wykonane w technice o nazwie bead-weaving (wyplatanie z koralików) – każdy koralik jest doszywany osobno. Do stworzenia kolczyków użyto specjalistycznej przezroczystej nici.


 


Kule kryształu górskiego zostały oplecione drobnymi szklanymi koralikami wysokiej jakości Toho i Fire Polish.


 


Całkowita długość (razem z biglami): ok.4,5 cm. Maksymalna szerokość: ok.3 cm. Kolczyki zostaną bezpiecznie opakowane i wysłane w kartoniku razem z paragonem fiskalnym.Cena: 38 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


Portret w kolorze sepii - Wisior ze starą fotografią

wisiorek


Monochromatyczny wisior ze szklanym wypukłym kaboszonem o średnicy 25mm, pod którym umieszczony został fragment oryginalnej fotografii w kolorze sepii wykonanej w pierwszych dekadach ubiegłego stulecia.


Kaboszon został obszyty drobnymi koralikami wysokiej jakości japońskich firm Toho i Miyuki. Tył podszyty jest czarną skórą naturalną (jest trwały).


Wysokość wisiora razem z zawieszką: ok. 5,5cm. Max. szerokość wisiora: ok. 4,5cm. Max. grubość wisiora: ok. 1,2cm


Zawieszka ze srebra 925, w komplecie łańcuszek ze stali chirurgicznej o regulowanej długości (od ok. 46cm do 49,5cm).


W przypadku chęci zakupu wisiora z łańcuszkiem ze srebra 925 można wysłać Agnaart wiadomość z pytaniem o dostępność takiego łańcuszka poprzez link "zapytaj o podobne" znajdujący się pod opisem. Przy zakupie wisiora ze srebrnym łańcuszkiem aktualna cena wzrośnie o 30zł (opis i cena zostaną dostosowane na życzenie klienta).


Wisiorek zostanie bezpiecznie opakowany i wysłany w kartoniku razem z paragonem fiskalnym.Cena: 42 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


Energia zieleni - kolczyki z jadeitami

kolczyki


W centrum kolczyków znajdują się gładkie kule kamienia naturalnego jadeitu o średnicy 10mm.


Zostały one oplecione drobnymi szklanymi koralikami wysokiej jakości japońskiej firmy Toho w technice bead-weaving (wyplatanie z koralików). Każdy koralik doszywany był osobno przy użyciu specjalistycznej przezroczystej nici.


Bigle kolczyków są zrobione ze srebra 925.


Całkowita długość kolczyków: ok. 4,1cm Szerokość elementu z jadeitem: ok. 2,5cm


Kolczyki zostaną bezpiecznie opakowane i wysłane w kartoniku razem z paragonem fiskalnym.Cena: 36 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


Gwiazda Północy - kolczyki z granatowym agatem

kolczyki


Kolczyki zostały wykonane w technice bead weaving (wyplatania z koralików), w której każdy koralik doszywany jest osobno.


Do stworzenia kolczyków użyto specjalistycznej przezroczystej nici oraz koralików wysokiej jakości: podłużnych koralików SuperDuo w odcieniu granatu oraz srebrnych koralików Toho.


Na dole kolczyka znajduje się satynowany krążek ze srebra 925 oraz fasetowany naturalny kamień agat w kształcie kropli długości 13mm. Poniżej jest jeszcze krążek z szarego hematytu.


Kolczyki posiadają sztyfty długości 15mm ze stali szlachetnej.


Całkowita długość kolczyka razem ze sztyftem: 6,4cm. Maksymalna szerokość kolczyka: 3,1cm.


Kolczyki zostaną bezpiecznie opakowane i wysłane w kartoniku razem z paragonem fiskalnym.Cena: 38 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


Magia fioletu - naszyjnik z agatem, ametystem i jadeitem

naszyjnik


Wszystkie elementy metalowe naszyjnika zrobione są ze srebra 925. Centralnym elementem jest wisior z dużym okrągłym kaboszonem z fioletowego agatu o wypolerowanej powierzchni, z widocznymi zwłaszcza w górnej części cienkimi białymi paseczkami.


Agat został oprawiony w technice haftu koralikowego (bead embroidery) – każdy koralik doszywany był osobno przy użyciu specjalistycznej przezroczystej nici.Haft koralikowy wykonany został z wysokiej jakości koralików Toho w kolorze białym oraz kilku odcieniach fioletu.


Na ramionach naszyjnika znajduje się 22 kul kamieni - agatu oraz jadeitu w różnych rozmiarach i odcieniach fioletu.Największe kule mają 10mm i są wykonane z agatu. Na ich powierzchni widać smugi i wzory. Kule jadeitu są jednolicie wybarwione, mają rozmiar od 4mm do 8mm.


Górna część wisiora ozdobiona jest trzema elementami z naturalnego ametystu.Tył podszyty jest czarną skórą naturalną, dzięki czemu jest trwały.


Naszyjnik posiada łańcuszek przedłużający (również srebro 925), dzięki czemu można regulować jego długość. Długość naszyjnika (mierzona po rozpięciu i położeniu wzdłuż linii prostej): minimalna ok. 48 cm; maksymalna: ok. 52 cm.


Wysokość wisiorka (razem z zawieszką): ok. 6,2 cm. Maksymalna szerokość wisiorka: ok. 5,2 cm.


Naszyjnik zostanie bezpiecznie opakowany i przesłany w kartoniku razem z paragonem fiskalnym.Cena: 132 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


Kryształowe gwiazdki: kolczyki z kryształkami Swarovski

kolczyki


Niewielkich rozmiarów kolczyki wykonane z kryształów firmy Swarovski o średnicy 8mm, w mocnym, żywym odcieniu pomarańczu. Kolor ten podkreślają użyte do jego oplecenia drobne koraliki japońskiej firmy Toho w dwóch rozmiarach i trzech odcieniach: pomarańczowym, czerwonym z pomarańczowymi refleksami oraz fuksji.


Otwarte bigle zrobione są ze srebra 925. Całkowita długość kolczyka: ok. 4,5 cm. Na jednym ze zdjęć widać sposób wykończenia tyłu kolczyka.


Polecam zwłaszcza Paniom, które lubią biżuterię w żywych, energetycznych kolorach.


Kolczyki zostaną bezpiecznie opakowane i przesłane w kartoniku razem z paragonem fiskalnym.Cena: 36 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


Liść czy kaktus? Wisior z zielonym agatem i jadeitami

wisior


Duży wisior wykonany z zielonego kamienia naturalnego – agatu o nieregularnym kształcie.


Projekt zakładał formę przypominającą liść. Gdy wisior był już gotowy, moja córka stwierdziła, że przypomina jej nie tylko liść, ale też kaktus – stąd wymyślona przeze mnie nazwa dla tej pracy.


Do wykonania wisiora użyłam technik haftu koralikowego oraz beadingu (wyplatania z koralików) – każdy koralik doszywany był osobno przy użyciu specjalistycznej przezroczytej nici.Wykorzystałam wysokiej jakości drobne koraliki japońskiej firmy Toho oraz koraliki Bugle i Fire Polish w odcieniach zieleni i pomarańczu.


Przy jednym z boków kamienia umieszczone są trzy okrągłe jadeity (kamienie naturalne) wielkości 6 i 8mm. Dwa z nich mają fasetowaną powierzchnię, jeden – gładką. Tył wisiora wykończony jest czarną skórą naturalną, dzięki czemu jest trwały.


Zawieszka ze srebra 925 ma długość 11mm i umożliwia noszenie wisiorka na łańcuszku lub innej bazie o średnicy do 3mm. Wisior nie posiada łańcuszka.


Całkowita długość wisiora: ok. 8,2 cm. Maksymalna szerokość wisiora: ok. 4,4 cm. Długość agatu: ok. 5,3 cm.

Wisior zostanie bezpiecznie opakowany i przesłany w kartoniku razem z paragonem fiskalnym.Cena: 53 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


Błękitne niebo - komplet srebrnej biżuterii z kryształami Swarovski

komplet biżuterii


Minimalistyczny komplet biżuterii Swarovski składa się z wisiorka i kolczyków.


W komplecie nie ma łańcuszka. Wszystkie części metalowe wykonane są ze srebra 925. Kolczyki mają sztyfty z barankami. Zawieszka wisiorka ma 8mm wysokości, umożliwia założenie wisiorka na łańcuszek lub inną bazę o grubości do 2mm.


W komplecie biżuterii znajdują się jasnoniebieskie kryształy firmy Swarovski: w kolczykach o średnicy 8mm, a w wisiorku - 12mm.


Komplet został wykonany w technice bead-weaving (oplatanie koralikami) - każdy koralik dodawany był osobno przy użyciu specjalistycznej przezroczystej nici.Do wykonania kompletu użyto wysokiej klasy drobnych koralików japońskich firm Toho i Miyuki w kolorze błękitnym.


Średnica frontu kolczyka: ok. 1,3 cm. Wysokość wisiorka razem z zawieszką: ok. 2,5 cm. Max. szerokość wisiorka: ok. 1,7 cm


Komplet jest bardzo lekki, wygląda delikatnie i może być ciekawym dodatkiem do letniej garderoby. Widoczne na zdjęciu pudełko nie jest częścią tej oferty - biżuteria zostanie bezpiecznie opakowana i przesłana w kartoniku z paragonem fiskalnym.Cena: 48 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


Dmuchawce, latawce, wiatr... - wisiorek ze zdjęciem i drobnymi kamieniami

wisiorek


Centralnym elementem wisiora jest szklany wypukły kaboszon o średnicy 30mm, pod którym umieszczony został fragment zdjęcia dmuchawca. Zdjęcie jest bardzo dobrej jakości, zostało wywołane (nie jest to zwykły wydruk).


W górnej części wisiora znajdują się trzy małe kule z kamieni naturalnych: białego korala oraz kryształu górskiego.


Wisior wykonany został techniką haftu koralikowego (bead embroidery) - każdy koralik doszywany był osobno specjalistyczną przezroczystą nicią.


Koraliki użyte do wykonania wisiora to wysokiej jakosci drobne koraliki japońskich firm Toho i Miyuki w kilku odcieniach zieleni, szare i matowe w kolorze złamanej bieli. Te ostatnie użyte zostały do obramowania krawędzi kaboszona, nawiązując do unoszących się w powietrzu nasion dmuchawca.


Zawieszka wykonana jest ze srebra 925. Wysokość zawieszki to 11mm, wielkość otworu pozwala na zawieszenie wisiora na innym łańcuszku lub bazie innego typu o grubości do 2,5mm. W komplecie łańcuszek ze stali szlachetnej o regulowanej długości od 46cm do 49,5 cm.


W przypadku chęci zakupu wisiorka z łańcuszkiem ze srebra 925 mogą Państwo wysłać Agnaart wiadomość z pytaniem o dostępność takiego łańcuszka poprzez link "zapytaj o podobne" znajdujący się pod opisem. Przy zakupie wisiora ze srebrnym łańcuszkiem aktualna cena wzrośnie o 30zł (opis i cena zostaną dostosowane na życzenie klienta).


Tył wisiora podszyty jest jasnoszarą skórą naturalną, dzięki czemu jest trwały.


Wysokość wisiorka razem z zawieszką - ok. 5,5cm. Max. szerokość - ok. 4,4 cm.


Wisior zostanie bezpiecznie opakowany i wysłany w kartoniku razem z paragonem fiskalnym.Cena: 48 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


Lazurowe Wybrzeże - naszyjnik ze szkłem millefiori i jadeitami

naszyjnik


Duży, wyrazisty naszyjnik z okrągłym płaskim elementem z włoskiego szkła millefiori, kaboszonami i kulami kamienia naturalnego - jadeitu oraz zapięciem ze srebra 925. Długość naszyjnika regulowana dzięki 4cm łańcuszkowi przedłużającemu.


Naszyjnik składa się z pięciu osobnych elementów wykonanych w technice haftu koralikowego (bead embroidery) - każdy koralik doszywany był osobno przezroczystą nicią. Tył wykonany jest z szarej skóry naturalnej, a więc jest trwały.


Centralnym elementem naszyjnika jest piękny dekoracyjny element pochodzący z Włoch, wykonany z tzw. szkła millefiori, co oznacza \"tysiąc kwiatów\" (na powierzchni szkła widać wzór drobnych kwiatów). Ten rodzaj szkła powstał na włoskiej wyspie Murano, słynącej ze szkła artystycznego. Pastylka ma średnicę ok. 35mm i grubość kilku milimetrów.


We wszystkich pięciu elementach znajdują się kaboszony z kamienia naturalnego jadeitu (wielkość ok. 2,5cm i 1,5cm). W centralnym elemencie dodatkowo znajdują się Ponadto w cztery drobne kule kamieni naturalnych: agatu i jadeitu.


Haft koralikowy został wykonany japońskimi drobnymi koralikami Toho i Miyuki w różnych kształtach i rozmiarach. Na ramionach znajdują się kule jadeitu w odcieniach niebieskiego, od błękitu aż po granat, w rozmiarze 4mm-8mm.


Wysokość głównego elementu: ok. 7,6 cm. Maksymalna szerokość głównego elementu: 4,8 cm. Długość jednego ramienia (bez łańcuszka przedłużającego): ok. 20 cm. Długość łańcuszka przedłużającego: ok. 4,2 cm.


Naszyjnik zostanie bezpiecznie opakowany i przesłany w kartoniku razem z paragonem fiskalnym.Cena: 216 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 14.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »

zapytaj o podobne »

Oblicza bursztynu - wisior wykonany haftem koralikowym

wisior


Centralnym elementem naszyjnika jest naturalny bursztyn bałtycki o nieregularnym kształcie (wielkość: ok. 2,8cm / 2,3cm).Dookoła znajdują się drobne kawałki polerowanego bursztynu w różnych kolorach.


W jednym z rogów umiejscowiona jest pastylka naturalnego kamienia - turkusu.


Wisior wykonany został techniką haftu koralikowego (bead embroidery) - każdy koralik doszywany był osobno przezroczystą nicią. Do wykonania haftu koralikowego użyto drobnych japońskich koralików w kolorach: niklu, szarości, ciemnego brązu. Tył wykonany jest z czarnej skóry naturalnej, a więc jest trwały.


 


Wysokość wisiora razem z zawieszką: ok. 6,0 cm. Szerokość wisiora: ok. 3,8 cm. Zawieszka wisiorka wysokości 11mm zrobiona jest ze srebra 925. Wisiorek z łatwością można zdjąć z dołączonego łańcuszka i zawiesić na innej bazie.


W komplecie jest łańcuszek ze stali szlachetnej o regulowanej długości (minimalna ok. 46cm, maksymalna ok. 49,5 cm).


W przypadku chęci zakupu wisiorka z łańcuszkiem ze srebra 925 mogą Państwo wysłać Agnaart wiadomość z pytaniem o dostępność takiego łańcuszka poprzez link \\\"zapytaj o podobne\\\" znajdujący się pod opisem. Przy zakupie wisiora ze srebrnym łańcuszkiem aktualna cena wzrośnie o 30zł (opis i cena zostaną dostosowane na życzenie klienta).


 


Wisior zostanie bezpiecznie opakowany i przesłany w kartoniku razem z paragonem fiskalnym.


 Cena: 84 zł
Niższa cena
Przesyłka - Poczta Polska: 10.00 zł
Przesyłka - Paczkomat: 11.00 zł
Kupuję

Do schowka
Strona produktu »


Wspomnienie Wiktorii

wisior


Ten duży wisior kształtem nawiązuje do biżuterii popularnej w epoce wiktoriańskiej – jego kolorystyka jest jednak współczesna.  • Całkowita długość wisiora to 7 cm, maksymalna szerokość – 3,5 cm.


Centralnym elementem tej ozdoby jest pastylka naturalnego kamienia - agatu w odcieniach bladego fioletu, bieli i jasnej szarości o wielkości 2,4 cm / 1,7 cm. W dolnej części wisiora znajdują się trzy fioletowe kule naturalnego jadeitu o fasetowanej powierzchni, która ładnie odbija światło. U góry znajduje się jadeit tej samej wielkości.


Do oplecenia pastylki agatu i wykonania haftu wykorzystałam drobne szklane koraliki japońskiej firmy Toho w dwóch rozmiarach i sześciu odcieniach fioletu, szarości, granatu i czerni.


Zawieszka wykonana ze srebra próby 925 z otworem wysokości ok. 1 cm pozwala na umieszczenie wisiora na łańcuszku lub na innej bazie o grubości do 3 mm (wisior nie posiada łańcuszka). Tył wisiora został podszyty skórą naturalną w kolorze czarnym. Całość została wykonana przy użyciu cieniutkich przezroczystych nici.


Z uwagi na skomplikowany charakter projektu i ilość przyszywanych osobno malutkich koralików realizacja projektu była czasochłonna – jednakże efektem jest przyciągająca uwagę unikalna biżuteria.Sprzedane
Strona produktu »


Nadmorska wycieczka

wisior


Ten lekki wisior o ażurowej konstrukcji został wykonany z kamieni naturalnych: korala białego oraz kryształu górskiego.  • Całkowita długość wisiora to 5 cm; maksymalna szerokość – 3 cm.


W centrum wisiora znajduje się gładka kula korala białego o średnicy 10 mm. Ponadto wykorzystałam małe kulki o fasetowanej powierzchni z tego samego kamienia (4 mm) oraz kule rzeźbionego, przejrzystego kryształu górskiego (6 mm).


Wisior powstał przy użyciu czasochłonnej techniki haftu koralikowego z małych szklanych koralików wysokiej jakości japońskiej formy TOHO w trzech rozmiarach i trzech odcieniach niebieskiego i błękitu. Przezroczystą cieniutką nić dostrzec można dopiero po uważnym przyjrzeniu się z bliska. Zawieszka wykonana ze srebra próby 925 z otworem wysokości ok. 10 mm pozwala na umieszczenie wisiorka na łańcuszku lub na innej bazie o grubości do 3 mm (wisior nie posiada łańcuszka).


Polecam zwłaszcza osobom lubiącym lekką biżuterię w delikatnej kolorystyce.Sprzedane
Strona produktu »


Liść akacji

wisior


To asymetryczny wisior wykonany z kamieni naturalnych: dużego agatu w zielonym kolorze z brązowo-białymi wstawkami oraz pięciu kul jadeitów.  • Całkowita długość tego elementu biżuterii to 6,1 cm, maksymalna szerokość - 3,4 cm.


Wisior powstał podczas pobytu w letnim domku z zielonym ogrodem, który stał się inspiracją dla tego projektu.


Agat ma gładką powierzchnię i kształt łezki; jego długość to 4,2 cm, szerokość - 2,1 cm. Został on opleciony drobnymi szklanymi koralikami wysokiej jakości japońskiej formy TOHO w dwóch rozmiarach i trzech odcieniach zieleni. W konstrukcję wisiorka wplecione zostały 4 gładkie zielone jadeity o średnicy 6 mm oraz ciemnoniebieski 8 mm jadeit o fasetowanej powierzchni ładnie odbijającej światło. Przezroczystą cieniutką nić dostrzec można dopiero po uważnym przyjrzeniu się z bliska. Zawieszka wykonana ze srebra z wybitą z tyłu próbą 925 z otworem wysokości ok. 1 cm pozwala na umieszczenie wisiorka na łańcuszku lub na innej bazie o grubości do 3 mm (wisior nie posiada łańcuszka).


„Liść akacji” to niebanalna ozdoba, nie do powtórzenia z uwagi na unikalność wykorzystanego agatu.Sprzedane
Strona produktu »


Mglisty poranek

wisior


Projekt tego monochromatycznego, dużego wisiora koncentruje się wokół wykonanego przeze mnie kaboszona – pod szkłem umieściłam fragment czarno-białego zdjęcia drzewa znalezionego w starym czasopiśmie.  • Kaboszon ma średnicę 2,5 cm. Całkowita długość wisiora to 5,7 cm, maksymalna szerokość – 4 cm, maksymalna grubość – 1 cm.


W górnej części wisiora znajduje się pastylka naturalnego kamienia - pirytu w kolorze stalowoszarym, z ciemniejszymi żyłkami (wymiary: 13 mm / 9 mm).


Wisior został wykonany w czasochłonnej technice haftu koralikowego.


Do oplecenia kaboszonu, pirytu i wyhaftowania wzoru użyłam wysokiej jakości szklanych koralików japońskiej firmy TOHO w 2 rozmiarach i 4 kolorach: czarnym, ciemnoszarym, popielatym i perłowoszarym. Zawieszka wykonana ze srebra próby 925 z otworem wysokości ok. 10 mm pozwala na umieszczenie wisiorka na łańcuszku lub na innej bazie o grubości do 3 mm (wisior nie posiada łańcuszka). Tył wisiora został podszyty skórą naturalną w kolorze czarnym. Całość została wykonana przy użyciu cieniutkich przezroczystych nici.


„Mglisty poranek” to duża, wyrazista ozdoba z niepowtarzalnym kaboszonem, która dzięki uniwersalnej kolorystyce będzie pasować do bardzo wielu stylizacji.Sprzedane
Strona produktu »


Carska Rosja

kolczyki


To delikatne, lekkie kolczyki inspirowane stylem biżuterii noszonej w carskiej Rosji w XIX w, ale o współczesnej kolorystyce.Całkowita długość kolczyka to 6 cm. Otwarte bigle długości 1,8 cm są ze srebra próby 925. Dolny przejrzysty element kolczyka to kamień naturalny – kryształ górski o nieregularnym kształcie (dł. 7mm). Kolczyki zostały wykonane w czasochłonnej technice haftu koralikowego z wysokiej jakości drobnych szklanych koralików japońskiej firmy TOHO w 3 rozmiarach i 3 kolorach. Szmaragdowe koraliki są półprzejrzyste i mają fasetowaną powierzchnię pięknie odbijającą światło. Zostały one oplecione matowymi ciemnoniebieskimi oraz perłowoszarymi koralikami. Przezroczysta cieniutka nić jest niemal niedostrzegalna.


 


Kolczyki „Carska Rosja” to niebanalna ozdoba na letnie przyjęcie – i nie tylko :-)Sprzedane
Strona produktu »

zapytaj o podobne »

Stalowe łzy

kolczyki


Długie kolczyki z zielonymi kamieniami naturalnymi - jadeitami o średnicy 10mm. Do ich oplecenia użyłam szklanych koralików japońskiej firmy Toho w czterech kolorach (dwóch odcieniach zieleni, srebrnych oraz perłowofiołkowych) oraz dwóch rozmiarach. Ponadto wykorzystałam trzymilimetrowe fasetowane szklane koraliki Fire Polish. Na dole kolczyka znajduje się naturalny kamień piryt w kształcie łezki, w kolorze stalowoszarym.Otwarte bigle wykonane są ze stali szlachetnej, więc kolczyki mogą być noszone również przez osoby mające alergię na metale nieszlachetne. Całkowita długość kolczyka: 6 cm.Polecam zwłaszcza Paniom, które lubią długie kolczyki i zieleń w dodatkach do stroju.Sprzedane
Strona produktu »

« Powrót do poprzedniej strony | ^ Powrót na górę

Witryna wykorzystuje pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pozostanie na tej stronie oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji.

Twój koszyk