Kolekcja: Makatki ludowe – mądrości domowe Artysta: Dziergota
zobacz wszystkie kolekcje »
 

 W urządzaniu wnętrz do łask powraca country style czyli styl wiejski zwany też stylem vintage. Zatem świat, kiedy w domach a ściślej w kuchniach królowały ręcznie haftowane makatki wcale nie odszedł do lamusa. Są jeszcze tacy, którym makatki przypominają stare, dobre czasy dzieciństwa i wspaniałą babciną kuchnię.
Makatka kuchenna czyli bawełnie, białe płótno, haftowany zwykle niebieskim kordonkiem obrazek i również ręcznie wyszywany tekst. Teksty zwykle przypominają mądrości domowo-życiowe. Obrazki przedstawiają schematyczne pejzaże, domowe scenki rodzajowe, dzieci, kwiaty lub zwierzęta. Opinie o ludowych makatkach są różne. Dla jednych są kiczowate, a dla innych piękne, duszą i przypominające dziecięce lata i wakacje u babci.
Ręcznie haftowana makatka to dobry prezent dla babci lub rodziców. 
Wykonujemy haftowane makatki na zamówienie. Zapytaj z programu pocztowego  lub skorzystaj z opcji zapytaj o podobne - dostępne pod wykonanymi wcześniej makatkami.
Makatka z imionami

makatka


Praca wykonana na szarym płótnie bawełnianymi nićmi, haftem płaskim, ściegiem sznureczkowym i krzyżowanym. Pośrodku motyw drzewa dębu z brązowym pniem i liśćmi w ośmiu odcieniach zieleni, poniżej dwa imiona wyhaftowane czerwoną muliną. Po bokach ornamenty roślinne z liśćmi dębu i żołędziami oraz ostrokrzewem, po prawej dodatkowo motyw maku i paproci, po lewej dwa pąki róż. Dookoła ornament w kolorach złota i jasnego brązu.Rozmiar wyznaczony ramkami 42X31cm, ponadto ok. 10cm szarego płótna po brzegach zostawione bez wykończenia do planowanej oprawy.Sprzedane
zapytaj o podobne »

Opinia klienta:

witam, praca doszła, piękna - jesteśmy pod dużym wrażeniem i wzruszeni, bo na żywo wygląda cudownie, to był bardzo dobry pomysł a jakość realizacji mojego pomysłu przerosła moje oczekiwania :) wielkie podziękowania ode mnie. pozdrawiam.

(anna, wielowieś)

« Powrót do poprzedniej strony
  • Sposób dostawy:
    wysyłka w ciągu 48 godzin. Poczta Polska (polecony + priorytet)
  • Zasięg terytorialny - Polska
    (w przypadku wysyłki zagranicznej proszę o kontakt)

Witryna wykorzystuje pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pozostanie na tej stronie oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji.

Twój koszyk