Decoupage i Królowa Danii Małgorzata   (2007-02-10)

DECOUPAGE
Decoupage jest techniką dekoracyjną, której korzenie sięgają XVII wieku.

                                 
       


Słowo decoupage pochodzi z języka francuskiego i dosłownie oznacza wycinanie. Decoupage posiada długą i fascynującą historię na którą składają się rozliczne style. W XVIII i XIX wieku sztuka ta zachwyciła Europę. Moda na wycinane dekoracje dotarła do Francji i szybko została doceniona przez wytworne damy dworu. Długie wieczory upływały im na ozdabianiu przedmiotów codziennego użytku.
Przez wieki decoupage zainteresował wiele sławnych osób między innymi Maria Antonina i Madame de Pompadour.  Z współcześnie żyjących, decoupage zajmuje się Królowa Danii Małgorzata. Wykonane przez nią decoupage, czyli swego rodzaju kolaże, poddano animacji i wykorzystano w filmie “Królowa Śniegu” reż. Jacob Jorgensen.
Zapraszam do obejrzenia kolekcji aniołów pod tytułem "Anioł wiedział mi powiedział" wykonanych w technice decoupage. Każdy anioł opatrzony jest mottem, sentencją bądź inspirującym cytatem.«« powrót

Witryna wykorzystuje pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pozostanie na tej stronie oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji.

Twój koszyk