ABC prania swetrów, chust, tunik, bolerek ręcznie robionych   (2008-02-20)

Ponieważ w galerii jest sporo kolekcji z dzierganymi ubraniami, postanowiłam napisać słówko o tym jak prać dzianinowe swetry, bolerka, chusty, tuniki i wszystkie inne ręcznie dziergane ubrania.

Jak prać?
Wszystkie dzianiny pierzemy przekręcone na lewą stronę w temperaturze do 30'C. Temperatura prania i płukania powinny być takie same. Zapobiega to zbieganiu włóczki, a miękkie włoski włóczki nie stracą swej delikatności i miękkości. Pierzemy, delikatnie ugniatając.

Do zamrażalnika.
Swetry, szale czy chusty z angory lub moheru / wełny z długim włosem/ przed praniem warto zapakować do torebki foliowej i włożyć na kilka godzin do zamrażalnika. Dzięki temu delikatne włoski włóczki nie będą się łamać i kruszyć. Po wyjęciu i rozmrożeniu ,delikatnie pierzemy.

W czym prać?
Dzianiny najlepiej prać w płynach odpowiednich do prania wełny. Do prania można również użyć zwykłego szamponu do włosów.
Zdecydowanie najlepiej prać je w ręku.
W pralce, tylko na odpowiednio nastawionym programie do wełny.

Nie wyżymaj!
Pamiętaj, że dzianin nie wyżyma się. Poczekaj, aż woda odcieknie a potem rozłóż dzianinę na grubym ręczniku. W czasie suszenia przekręcaj ją kilkakrotnie.
«« powrót

Witryna wykorzystuje pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Pozostanie na tej stronie oznacza zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji.

Twój koszyk